KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12767143
*
nr 1276 7143
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Oljemålning, Blockhusudden. Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 26x34 cm
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 19:35:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 19:20:42
1
Vinnande bud
23/9 19:30:48
2
150 kr
23/9 19:30:48
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ã…ke Nothberg
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Läs mer om Ã…ke Nothberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blockhusudden djurgården djurgårdsmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke nothberg
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Ã…ke Nothberg
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ã…ke Nothberg
nr 1276 7143
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Oljemålning, Blockhusudden. Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 26x34 cm
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/9 19:20:42 | 1 | Vinnande bud |
23/9 19:30:48 | 2 | 150 kr |
23/9 19:30:48 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ã…ke Nothberg
Ã…ke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Ã…ke Nothberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blockhusudden djurgården djurgårdsmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke nothberg
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37